In het decreet op het landelijk jeugdwerk van 2002 werd vastgelegd dat de landelijke koepels van jeugdverenigingen geen rechtstreekse subsidies kunnen geven aan hun lokale werkingen. Hujo kan haar lokale groepen dus niet zelf van subsidies voorzien. We kunnen je wel op weg helpen naar andere subsidiepotten! 1. Unie Vrijzinnige Verenigingen (UVV) UVV vindt vrijzinnige jongerenwerking belangrijk, dus biedt zij financiële ondersteuning aan de groepen. Voor 2009-2010 bedraagt die toelage tot 500 euro voor administratieve kosten. Wat moet je doen om op die steun te rekenen? - Bewaar gedurende het voorgaande werkingsjaar al je ticketjes en factuurtjes van administratieve kosten (kopies, postzegels, papier, toners,...).
- Laat facturen steeds opmaken op naam van lokale groep!
- Maak een overzicht van de gemaakte kosten die je wil indienen. Hier vind je een invulformulier 'administratieve ondersteuning UVV'.
- Voeg bij elke gemaakte kost de juiste originele ticketjes of facturen (geen kopieën) én een bewijs van de activiteit waarvoor je de kost maakte (bv. Bij kopieën een voorbeeld van een affiche die je kopieerde) toe als bijlage.
- Maak een kort werkingsverslag van het voorbije jaar. Hiervoor moet je enkel een overzichtje geven van alle activiteiten die je organiseerde (zie invulformulier administratieve ondersteuning UVV).
- Stuur ten laatste tegen 1 december het invulformulier + originele bewijsjes (factuurtjes, rekeningen, ...) + bijlagen naar het landelijk secretariaat van hujo. Houd een kopie bij van de bewijsjes die je naar ons stuurt! Vergeet niet je rekeningnummer te vermelden.
- Het landelijk secretariaat bundelt alles en stuurt dit door naar UVV.
- Half januari ten laatste krijg je het bedrag teruggestort. Op de cd-rom vind je de aanvraagformulieren.
2. Provinciale Instelling Morele Dienstverlening (IMD) Voor activiteiten of projecten die kaderen binnen 'de morele dienstverlening' kan je rekenen op steun van de IMD van jouw provincie. Hujo vraagt jaarlijks aan elk IMD om per lokale groep een som te reserveren. In de loop van het jaar kunnen jullie beroep doen op dit bedrag. Voor 2009 - 2010 is dat 650 euro. Welke activiteiten kaderen er binnen morele dienstverlening? De algemeen aangenomen beschrijving: 'Projecten waarin vrijzinnigheid bekend wordt gemaakt, activiteiten die uitstraling geven aan vrijzinnige waarden, activiteiten in samenwerking met andere vrijzinnige verenigingen, projecten die maatschappelijk engagement stimuleren, initiatieven rond vrijzinnige plechtigheden of morele bijstand, ...' Heel algemeen dus. Elk IMD bepaalt autonoom welke activiteiten hierbinnen kaderen en welke niet. Ziehier de richtlijnen en formulieren voor alle provincies: Enkele 'regels' gelden voor elke provincie: - Je dient tijdig (een tweetal maanden op voorhand) het formulier met motivatie en doestellingen plus een begrotingsformulier in bij jouw IMD. Keuren ze je dossier goed, krijg je hier bericht van en kan de activiteit plaatsvinden.
- Het IMD betaalt enkel 'tekorten' terug. Je maakt een begroting op waarin je uitrekent hoeveel winst en verlies je zal maken. Kom je geld tekort, kan het IMD bijpassen. Let op! Je krijgt het geld pas na afloop van de activiteit! Je moet de tekorten dus zelf voorfinancieren!
- Activiteiten die niet in aanmerking komen: fuiven, eetfestijnen, pretpark, bowlen,...
- Hou van al je uitgaven zeer goed de factuurtjes, bonnetjes en bewijsjes bij, indien mogelijk op naam van Humanistische Jongeren. Zonder bewijs kan je de kost niet indienen!
3. Je stad of gemeente Een absolute must! Volgens het decreet lokaal en provinciaal jeugdwerk uit 2005 moeten de gemeentes de lokale jeugdwerkingen subsidies toekennen. Er zijn wel een aantal voorwaarden aan verbonden. Die zijn in elke gemeente verschillend, net als de toelage die je krijgt. Om recht te hebben op subsidies, moeten de lokale jeugdraad en de gemeenteraad je erkennen als werkende jeugdvereniging. Wat moet je doen om die erkenning te krijgen? - Neem contact op met de plaatselijke jeugddienst. Gegevens vind je op www.vvj.be bij 'online zoekboek'. Maak een afspraak met de jeugdconsulent en leg hem of haar je plannen uit.
- Snap je er allemaal de ballen van? Have no fear, hujo is hier! Laat ons iets weten en we helpen je verder op weg.Top
|