Sesam Open-IT
Met ons project S(esam) O(pen) IT willen we alle jongeren laten proeven van digitalisering & robotica, en dat helemaal gratis.

Bij SOIT nemen we kinderen van 9-12 jaar mee tijdens een superleuke lessenreeks. Over een 5-tal lesjes leren ze zelfstandig een Lego Mindstorm-robot assembleren maar ‘m ook coderen aan de hand van de Mindstorms EV3-software. Zo leren ze de basics van het programmeren met Scratch en kunnen ze de robot allerlei zaken laten doen die zij willen!
Het doel van deze activiteit is om hen kennis te laten maken met basisvaardigheden en logica van digitalisering, abstract leren redeneren, samenwerken met anderen en een project leren uitvoeren van a tot z.
Dit alles gebeurt over verschillende locaties in Vlaanderen en steeds in een leuke en informele setting, waarbij ze begeleid worden door straffe vrijwilligers.
Nieuw: We starten in 2026 met de uitrol van een nieuwigheid binnen SOIT: We gaan aan de slag met MakeyMakey. Da’s een leuke kit waarbij we alledaagse objecten kunnen linken aan code op de computer. Zo kunnen we op een heleboel gekke manieren coderen en robots laten bewegen. Naar links rijden door op een banaan te duwen of vooruit door de paperclip aan te raken? Het kan allemaal!
Samenwerken
Vrijwilligen
Neem dan contact op met max@hujo.be of bel 0494 08 57 93.
Met de steun van



